Виключення ключових слів із пошуку (стоп-слова)

Виключення ключових слів із пошуку (стоп-слова)

Заперечення одного ключового слова

Якщо під час пошуку потрібного слова/персон/компанії потрібно виключити присутність певного ключового слова, використовуйте символ !. Цей символ дозволяє здійснювати пошук публікацій, в який відсутнє ключове слово після символу !. 

Наприклад: Зеленський!Блінкен

Знайдуться тексти, у яких є Зеленський (слово 1), але відсутній Блінкен (слово 2).



Зверніть увагу:
Даний символ використовується виключно після слів, за якими відбувається пошук. Пошуковий запит не може починатися з даного символу.

Заперечення словосполучення

Ключові слова-виключення також називають стоп-словами. Вони потрібні для того, щоб очищувати результати пошуку від непотрібних публікацій. Наприклад, якщо ви шукаєте інформацію про П. Порошенка, не вказуючи його імені (адже в соцмережах часто згадують лише прізвище), але не хочете знаходити публікації про О. Порошенка.

Порошенко!"Олекс* Порошенк*"

У словосполученні, яке ви виключаєте із пошуку, також потрібно використовувати символи * або ]N, щоб враховувати різні форми слів. Детальніше про те, як враховувати різні закінчення слів.

Заперечення декількох ключових слів/словосполучень

Ви можете також використовувати різні складні запити після символу !. Наприклад, якщо у запиті із стоп-словом потрібно врахувати декілька написань слів/словосполучень різними мовами, чи потрібно додати біль стоп-слів, використовуйте символ |. Детальніше про одночасний пошук декількома мовами та декількох об'єктів у темі.

Наприклад: Зеленський!(Блінкен|Байден)

Таким чином будуть знайдені всі публікації, в яких згадується слово "Зеленський", але не згадуються ні слово "Блінкен", ні слово "Байден".

Зверніть увагу:
Для правильної роботи запиту необхідно дужками відділяти його частини. В даному випадку потрібно взяти в дужки всю частину запиту після символу !.

Так само можна виключати декілька словосполучень.

Наприклад: Порошенко!("Олекс* Порошенк*"|"Блок* Петра Порошенк*")

Такі варіанти пошуку можна використовувати також під час створення теми. Докладніше про створення теми в Semantrum.

Зверніть увагу:
  1. Система автоматично визначає закінчення слів у пошуку та знаходить те ж слово із іншим закінченням. На прикладі пошукового слова «Україна» ми бачимо, що система знаходить також публікації зі словами «України», «Україною» тощо. Однак, якщо ви використовуєте "" для пошуку точного співпадіння словосполучень, необхідно символами * або ]N вказувати, які літери можуть змінюватись.
  2. Якщо ви використовуєте для пошуку довгу фразу (наприклад, назву статті), зверніть увагу на те, щоб у ній не було зайвих символів, наприклад, ком, точок, знаків оклику та запитання. Символи, які варто видаляти із пошукового запиту: ! , ; ? = № $ / \ 
  3. Запити у Semantrum не чутливі до регістру. Тобто запити місто Київ та місто київ будуть абсолютно однаковими.

Що робити, якщо...
Ви не знайшли потрібної публікації:
1. Перевірити, чи немає помилок у пошуковому запиті, звернути увагу, чи не видає помилку система під час пошуку через використання спеціальних символів.
2. Якщо ви не бачите в вашому акаунті публікації із потрібного Інтернет ЗМІ, перевірте, чи у статті є ключові слова, які присутні у налаштуваннях ваших тем. Перевірте також, наскільки давно опублікована стаття. Якщо час її публікації не перевищує 10-30 хвилин, публікація може ще не бути опрацьованою. 
3. Якщо ключові слова у публікації є, і публікація дійсно повинна була потрапити у тему, зверніться до вашого менеджера підтримки або напишіть у чат в системі. Наші менеджери підкажуть вам, чому публікації немає в акаунті, та визначать необхідні кроки для додавання джерела до моніторингу у системі.

Гарного користування системою Semantrum!




    • Related Articles

    • Інформаційно-пошукова мова у Semantrum

      Інформаційно-пошукова мова використовується у Semantrum для пошуку в Семантрумі, створення тем в Семантрумі, пошуку в Медіаархіві, пошуку в Медіа-тесті, формування автотегів. Пошук у заголовках та у текстах публікацій У системі Semantrum  можна ...
    • Пошук ключових слів у заголовках публікацій

      Пошук ключових слів у заголовках публікацій Якщо вам потрібно знайти публікації, в яких ключові слова винесені в заголовки, ви можете скоритатись пошуком по заголовкам публікацій. Такий пошук ігнорує тексти публікацій. Використовуйте пошук по ...
    • Одночасний пошук декількома мовами та декількох об'єктів у темі

      Пошук декількох ключових слів через оператор АБО Якщо під час пошуку потрібного слова/персон/компанії потрібно врахувати декілька варіантів написання, в т.ч. різними мовами, використовуйте символ |. Цей символ дозволяє здійснювати пошук публікацій, в ...
    • Як здійснювати пошук у темі за словосполученням

      Під час пошуку словосполучень у темі система здійснює пошук публікацій, у яких є обидва слова із словосполучення (або більше, якщо використовується фраза або речення), але при цьому система не враховує місця знаходження цих слів у текстах. Тобто, у ...
    • Пошук публікацій в темі/темах

      Пошук згадувань у темі Ви можете здійснювати наскрізний пошук за темою/темами, які наявні у вашому аккаунті. Якщо вам потрібно знайти якесь слово/персону/компанію, яка згадувалась разом із ключовими словами у певній темі, або перевірити, чи потрапила ...